Program

Program

21-23 kwietnia 2017

I DZIEŃ: 21 kwietnia PIĄTEK

HALA B – STREFA KONKURSOWA

10:00 Mistrzostwa Kulinarne im. Hanny Szymanderskiej
Organizator: Szef Kuba Korczak

SCENA GŁÓWNA – HALA B

11.00  Otwarcie 22. Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2017 oraz 6. Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2017

SALA KONFERENCYJNA B – 1 PIĘTRO

11:30  Konferencja „Polskie produkty tradycyjne gwarancją jakości i smaku”
Organizator: Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego

SALA KONFERENCYJNA A – 1 PIĘTRO

12:00  Prezentacja: „Obiekty po militarne Warmii i Mazur”
Organizator: Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

SALA KONFERENCYJNA B – 1 PIĘTRO

14:00  Konferencja „Lato 2017 – czy turystyka wyjazdowa sięgnie po nowy rekord?”

Organizator: Redakcja Rzeczpospolitej oraz serwis Turystyka.rp.pl


II dzień: 22 kwietnia SOBOTA

HALA B – STREFA KONKURSOWA

11:00 – Konkurs kulinarny „Smaki Dziczyzny”
Organizator: Szef kuchni Artur Świerżewski

SCENA GŁÓWNA – HALA B

OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO NA MAZOWSZU

11.00  Przedstawienie nowych publikacji i informacja o uruchomieniu Aplikacji Mobilnej Play Mazovia

11.15  Prezentacja akcji promocyjnej Kolei Mazowieckich „Koleją do Kultury”

11.30  Pokaz akrobacji rowerowych Piotra Bielaka

12.00  Kurs pierwszej pomocy – Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

12.35  Pokaz iluzjonisty Macieja Pędy

13.05  Pokaz kulinarny Roberta Sowy wraz z degustacją

14.20  Rozdanie nagród w konkursie dla wystawców „Najlepszy Produkt Targów Regionalia 2017”

14:35  Rozdanie certyfikatów znaku „Jakość Tradycja” – Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego

14.45  Spotkanie z Beatą Pawlikowską

15.45  Pokaz akrobacji rowerowych Piotra Bielaka

16:15  Warsztaty taneczne Egurrola Dance Studio

SALA KONFERENCYJNA A – I PIĘTRO

10:30 Development of the tourism in the Destination Cuba
Organizator: Ambasada Kuby w Warszawie

SALA KONFERENCYJNA C – I PIĘTRO

11.30  Z plecakiem przez świat – spotkanie z Moniką Witkowską

SALA KONFERENCYJNA A – I PIĘTRO

12:00 Integracja środowiska turystyki wiejskiej i agroturystyki z przedstawicielami branży turystycznej
Organizator: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi


III dzień: 24 kwietnia NIEDZIELA

HALA B – STREFA KONKURSOWA

11:00   Degustacja wyrobów z dziczyzny
Organizator: Szef kuchni Artur Świerżewski

SALA KONFERENCYJNA B – I PIĘTRO

11:00   Szymon w krainie orangutanów – po bezdrożach Kalimantanu –  spotkanie z Szymonem „Simonem” Radzimierskim

SALA KONFERENCYJNA B – I PIĘTRO

13:00 „Podróż to nie selfie pod pomnikiem Holocaustu” – spotkanie z Jarosławem Kuźniarem

SCENA GŁÓWNA – HALA B

11:30  Rozdanie nagród w konkursach:

Organizator: Polska Organizacja Turystyczna, MT Targi Polska S.A.

Organizator: Polska Izba Turystyki, MT Targi Polska S.A.

Organizator: MT Targi Polska S.A.

Organizator: MT Targi Polska S.A.

11:45  Warsztaty taneczne Dependances Art

12:05  Występ solistów zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

12:25  Kulisy pracy Eko Patrolu – oko w oko z wężem boa dusicielem

12:55  Prezentacja „Środki transportu osobistego: ekologicznie – wygodnie – ekonomicznie”

13:20  Warsztaty taneczne Dependances Art

13:40  Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – wykład na temat prawidłowego zachowania na jezdni – Straż
Miejska m. st. Warszawy

14:10  Kurs udzielania pierwszej pomocy – Straż Miejska m. st. Warszawy

14:30  Fortuna kołem się toczy – quiz z nagrodami


ATRAKCJE NA STOISKACH WYSTAWCÓW PRZEZ 3 DNI TARGOWE

Stoisko A49, hala A Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Unikatowe wyroby zaprezentują producenci produktów zarejestrowanych w unijnym systemie jako Chronione Nazwy Pochodzenia (ChNP), Chronione Oznaczenia Geograficzne (ChOG) oraz Gwarantowane Tradycyjne Specjalności (GTS), tj.

Na stoisku będzie można również obejrzeć pokazy kulinarne na żywo z wykorzystaniem produktów z unijnymi certyfikatami. Dodatkowo w ramach stoiska zorganizowany zostanie punkt informacyjny MRiRW, na którym dystrybuowane będą materiały informacyjno-promocyjne dotyczące systemu ChNP, ChOG i GTS oraz punkt animacyjny dla dzieci, na którym zorganizowane zostaną gry i zabawy edukacyjne dotyczące rolnictwa oraz produktów posiadających certyfikaty jakości.


Stoisko B81 – Straż Miejska m.st Warszawy
Stanowisko edukacyjne

Na stanowisku edukacyjnym, dzieci biorące udział w pikniku będą mogły rozwiązać krzyżówki, rebusy, pokolorować, ilustracje, wziąć udział w konkursach wiedzy lub konkurencjach sprawnościowych. Przygotowane atrakcje mają na celu edukację dzieci polegającą na wpajaniu fundamentalnych zasad, szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Ratownik Medyczny

Ratownik medyczny zaprezentuje pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomie. Zaprezentuje także sposób obsługi defibrylatora AED czyli urządzenia, służącego do przywrócenia czynności życiowych.

Każdy z uczestników pikniku będzie mógł utrwalić sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i pod okiem specjalisty sprawdzić swoje umiejętności praktyczne.

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego

Na terenie o wymiarach 25×15 m zostanie ustawione mini infrastruktura drogowa w skład, której wchodzą, między innymi: jezdnie, skrzyżowania, przejścia dla pieszych, znaki i sygnalizatory drogowe itp. Uczestnicy pikniku będą mogli skorzystać z przygotowanych rowerów i pod okiem specjalistów sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem.

 

Podziel się: